Historická svítidla - výroba a prodej

Výroba a prodej osvětlovací techniky

Zabýváme se výrobou luxusní historické a atypické osvětlovací techniky (lustrů, luceren, lamp, nástěnných svícnů, aplik a svícnů - benátských, tereziánských, holandských, košových atd). Nabízíme prodej restaurovaných originálních starožitných osvětlovacích těles a restaurování svítidel a kovových součástí historických objektů. Vlastníme licenci Ministerstva kultury ČR.

O firmě

Firmu založil roku 1853 Martin Ferebauer v Telči. Produkce firmy byla zaměřena zejména na lucerny a vozové lampy. Později se výroba rozšířila o nejrůznější typy svítidel a firma přesídlila do Brna. Od padesátých let dvacátého století (kdy byla firma komunisty zrušena) se její majitelé zaměřili na výzkum, restaurování a výrobu přesných kopií nejen svítidel, ale i starověkých šperků. V roce 1967 vyrobili dar ministerstva kultury a ČSAV švédskému králi, v r. 1971 dar pro anglickou královnu, v témže roce dar pro papeže.

Od roku 1990 jsme obdrželi licenci ministerstva kultury na uměleckořemeslná díla z kovu, jež jsou kulturními památkami. V témže roce firma obnovila činnost a navázala na tradici zakázkové výroby atypických a luxusních svítidel.

Naše firma se zabývá výrobou osvětlovacích těles – lustrů, svícnů, nástěnných svítidel, lamp, kandelábrů luceren a jiných typů osvětlovadel. Restaurováním starožitných svítidel a výrobou přesných kopií nejrůznějších typů historických osvětlovacích těles.

Svítidla zhotovujeme na zakázku přesně na míru do daného interiéru. Jedná se o individuální výrobu, svítidlo je vždy originál. Osvětlovací tělesa navrhujeme a zhotovujeme dle daného slohu objektu - to se týká zámků, paláců, či jiných historických budov a dbáme na to aby byla stylově čistá i když se nejedná o repliky. Dále navrhujeme osvětlení dle typu nábytku, či jiných zařizovacích předmětů dle přání investora. Naše nabídka je zaměřena na náročné klienty, kteří si přejí mít originální osvětlovací tělesa na vysoké úrovni.

Další možnost, kterou klientům nabízíme je vybavení interiérů originálními starožitnými restaurovanými svítidly, či replikami historických svítidel. Tato jsou dle požadavku elektrifikována a opatřena revizní zprávou, stejně jako všechna naše osvětlovací tělesa.